retenční nádrže

Návrh

Pokud máte zájem o retenční nádrž rádi přijedeme a pomůžeme Vám zhodnotit její velikost a umístění. Navrhneme Vám ideální a šetrné řešení, díky kterému budete moct snadno využívat vodu pro zavlažování na Vaší zahradě. Základní návrh pro Vaší prvotní představu můžeme vytvořit i na základě podkladů o pozemku, druhu zeminy a situaci, například půdorysu domu a druhu střechy s jejím sklonem. Finální cenovou kalkulaci vždy provádíme po osobním zaměření u zákazníka.

PORADENSTVÍ

Naším cílem je Vám pomoci s kvalifikovaným poradenstvím, jak hospodárně nakládat s vodou na Vašem pozemku tak, aby bylo šetrné jak k životnímu prostředí, tak i k Vašemu rozpočtu. Rádi Vám poradíme, jaký typ závlahy je nejvhodnější pro váš pozemek, jakou velikost retenční nádrže potřebujete, jaký zdroj vody je nejvhodnější a jaké očekávat náklady a úspory. Protože si našich klientů vážíme, tak i pomáháme zprostředkovávat dotace, které jsou vypisovány na projekty pro hospodaření s vodou, jako jsou například retenční nádrže.

realizace

Realizace retenční nádrže se zahajuje po schválení nabídky a složení zálohy. Prvním krokem je vykopání výkopu pomocí bagru a vytvoření štěrkového podsypu. Následně se nádrž osadí a napojí se potřebné potrubí a armatury. K nádrži je připojen přívod vody ze střechy, bezpečnostní přepad na odvod vody do kanalizace po naplnění nádrže a čerpadlo s ventilem a hadicí na zavlažování zahrady. Poté je potřeba počkat na déšť, aby se nádrž alespoň z poloviny zaplnila a následně se mohla obsypat štěrkem a zakopat. Pokud chcete vodu z nádrže využívat pravidelně například pro automatické zavlažovací systémy, tak je možné do nádrže umístit sondu, která po zjištění nedostatku vody v nádrži v obdobích malých srážek automaticky přečerpá vodu z jiného vodního zdroje (studna nebo řad) a v nádrži tak bude stále dostatečné množství vody.

údržba a servis

Kdykoli se na nás můžete důvěrně obrátit v jakékoliv související záležitosti.